Rozwój e-sportu

To normalne, że sport kojarzy nam się z aktywnością fizyczną – taką w hali lub na stadionie, czasami na torze, a czasami na ulicy. Ale sport przed ekranem komputera? To już nasuwa głównie skojarzenia z symulatorami poszczególnych dyscyplin, jednak w dalszym ciągu nie wyczerpuje to tematu. Tak naprawdę współczesny e-sport polega na zawodowym graniu w gry komputerowe i rywalizowaniu o prymat najlepszego zawodnika. To ciekawa tematyka, ponieważ jeszcze jakiś czas temu na pomysły zarabiania na graniu patrzono z mocnym przymrużeniem oka.

Dziś już nikt się z tego nie śmieje. Na świecie działają specjalne ligi, w ramach których gracze z całego świata mogą ubiegać się o tytuł najlepszego. Mecze organizowane w ramach Electronic Sports League przyciągają bardzo duże zainteresowanie i coraz częściej można śledzić ich przebieg nie tylko przez internet, ale również na żywo. Przybywa cyklicznych imprez poświęconych e-sportowi, które mają wspaniałą, pełną rozmachu oprawę.

Wynika z niej jasno, że e-sport jest czymś bardzo poważnym, gdzie stawką są niemałe pieniądze. Wiele państw na świecie wystawia swoje reprezentacje, składające się z najlepszych graczy. Rywalizują oni w ramach ligi, bazując na wybranych tytułach gier – zwłaszcza tych oferujących tryb multiplayer i których fabuła w sposób naturalny sprzyja walce o zwycięstwo. Co ważne, Polacy w tych rozgrywkach radzą sobie coraz lepiej, nawiązując konkurencję z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi ekipami, na przykład ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.